Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Archives

Filter 

 • Krasniqi: Jo dhune, dialog politik

  Kryeparlamentari Jakup Krasniqi, kundërshtoi formën e dhunës në rrugë, duke kërkuar që dialogu dhe debatet të kthehen në Kuvend dhe në institucione të tjera të vendit. Ai kërkoi sot nga presidentja Jahjaga që të organizojë një dialog poli...
 • Qeveria dhunoi qytetaret dhe institucionet shteterore

  Disa qindra qytetarë u janë përgjigjur thirrjes së organizatave joqeveritare në Kosovë, për të protestuar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, kundër veprimeve të policisë ndaj qytetarëve dhe aktivistëve të Vetëvendosjes, më 14 dhj...
 • BDI mbeshtet dhunen e Thacit, RDK kundershton ashper

  Sipas zëdhënësit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, duhet të respektohet e drejta demokratike për protesta, por ato nuk duhet të jenë të dhunshme. posaçërisht në këto momente të rëndësishme për etablimin e shetëformësi...
 • Basha ne Cair te Shkupit

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha dhe kryetari i komunës Çair të Shkupit, Izet Mexhiti do të vendosin zyrtarisht gurthemelin për sheshin “Skenderbeu” më 17 janar në Shkup.  ...
 • Danaj: Te ndalet tentativa per shtet policor ne Kosove

  Kryetari I Listes per Shqiperi Natyrale, Koco D anaj, ne nje interviste per Top Channel, eshte shprehur se ngjarjet e 14 janarit jane deshmia me e gjalle se ne Kosove, qeveria demokratike, eshte zevendesuar nga qeveri policore. ...
 • Sahatcija: Eshte rrahur institucioni I Parlamentit

  Nëse jemi kundër veprimit të deputetëve duhet kërkuar përgjegjësi prej tyre në mënyre institucionale e jo duke i rrahur ata. Kështu ka shkruar në profilin e saj në Facebook nënkryetarja e LDK-së, Teuta Sahatqija, duke reaguar ndaj rrahjes s...
 • Bisedime Maqedoni-Greqi per emrin

  Në Nju Jork sot pritet të vazhdojë raundi i radhës i negociatave midis palës greke dhe maqedonase për kontestin e emrit të Maqedonisë. Ndërmjetësi special i OKB-së për emrin, Metju Nimic sot  dhe nesër do të takojë të dyja palët në sel...
 • Bogdanovic sulmon Vetevendosjen

  Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës. ...
 • Maqedoni, sërish paralajmërohen zgjedhje të parakohshme

  Koalicioni i partive opozitare në Maqedoni ka paralajmëruar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, informon agjencia e lajmeve INA. ...
 • 20 vjetori i FRESSH, Rama: Re Fressh, për të ndryshuar politikën

  Forumi i të Rinjve Socialistë feston sot 20 vjetorin e themelimit të tij në Pallatin e Kongreseve, ku rreth 5000 të rinj do të bashkohen për një “RE;FRESSH” të PS-së dhe forumit të tyre. Aktiviteti nisi sot rreth orës 11:30. ...
 • BD-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Rexhepi

  Prizren, 15 janar – Bashkimi Demokratik që udhëhiqet nga ish-deputeti Zafir Berisha ka shprehur shqetësimin në lidhje me dhunën që është përdorur nga policia ndaj protestuesve të Lëvizjes "Vetëvendosje" dhe njëherësh ka kërkuar dorëhe...
 • Feith ka shprehur keqardhje për dhunën e djeshme

  Prishtinë, 15 janar - Shefi i ICO, Pieter Feith ka shprehur keqardhje për dhunën e djeshme në protestë dhe i ka bërë thirrje Vetëvendosjes që të mos përdorë bllokimin e rrugëve për qëllime politike. ...
 • Konjufca: Qeveria shkeli popullin për Serbinë

  Prishtinë, 15 janar – Të qenët nënkryetar i Kuvendit në Kosovë nuk mjafton si argument për t’i shpëtuar dhunës së policisë. Të paktën Glauk Konjufcës së lëvizjes “Vetëvendosje” ky privilegj nuk i ka hyrë në funksion të shtun...
 • Vetëvendosje: Protesta e ardhshme më 22 janar

  Nëse Qeveria e Kosovës nuk nis zbatimin e reciprocitetit me Serbinë, Lëvizja Vetëvendosje pas një jave do të organizojë një protestë tjetër për bllokimin e dy pikave kufitare. ...
ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook