Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Kurti për mediat serbe: Pajtohemi, kur ta njihni Kosovën

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka deklaruar se “pajtimi Kosovë - Serbi, do të arrihet atëherë kur Sërbija do ta njohë zyrtarisht Republikën e Kosovës.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka deklaruar se “pajtimi Kosovë - Serbi, do të arrihet atëherë kur Sërbija do ta njohë zyrtarisht Republikën e Kosovës dhe të jetë e gatshme të përballet me të kaluarën e saj në fushën e krimit kundër njerëzimit. Në një intervistë për javoren serbe NIN, Kurti është shprehur kundër bisedimeve të pakushtëzuara me Beogradin për cështje të brendshme të Kosovës. Sipas tij, dialogu duhet të jetë i nivelit të hapur dhe demokratik, ndërsa për Asociacionin e Komunave Serbe, ai tha se është produkt i Beogradit që i gjason një Republike Serbe të Bosnjes.

 

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook