Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Urimi patriotik i imamit Hajzeri: Lutem për një kryeqytet, një qeveri e një Shqipëri

Kanë qenë pafund urimet e sotme për Kurban Bajramin. Ndërsa, urimi i imamit të qytetit të Pejës, Zuhdi Hajzeri, ka qenë më i shpërndari në rrjetet sociale. Lutja e tij shkon për një Shqipëri të bashkuar dhe për më shumë dashuri për kombin.

 

 

"Sa do te doja dhe do te isha njeriu me i lumtur e krenar ne bote... qe festen e Kurban Bajramit ta festoja ne Ulqin, Plave e Guci, te manifestoja e brohorisja ne Prishtine, Peje e Gjakove e Mitrovice, te kendoja e te hidhja valle ne Shkup, ne Tetove e Gostivar, ne Diber e Kumanove... te shpertheja ne gezime hare ne Presheve e Bujanovc, te me dilnin lote mallengjimi e krenarie ne Cameri, ne Filat e Igumenice. Sa do te doja te isha i pranishem ne te gjitha trojet shqiptare ku te gjithe shqiptaret i thone vetes jemi KUQ E ZI dhe do te me dilte nga shpirti e zemra, nga dashuria dhe atdhe-dashuria fjala e madhe. SA E MADHE ESHTE SHQIPERIA JONE, perse nuk eshte e madhe Shqiperia... po... po... sa e madhe eshte Shqiperia... I lutem Allahut fuqiplote qe shume shpejt te jemi bashke me nje kryeqytet, nje qeveri edhe nje Shqiperi. Gezuar Kurban Bajramin.

Me Respekt : Zuhdi Hajzeri

Imam ne Qytetin e Pejes" (sic.), ka shkruar ai.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook