Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

EULEX heton informatat rreth një varreze masive me serbë në Gjakovë

Prokuroria për krime lufte e Serbisë dhe Prokuroria e EULEX-it po verifikojnë informacionet për ekzistimin e varrezës masive me viktima serbe në fshatin Piskotë te Gjakova.

Prokuroria për krime lufte e Serbisë në bashkëpunim me njësitin për hetimin e krimeve të luftës të EULEX-it ka informacione për lokalizimin potencial të një varri masiv me viktima civile serbe në fshatin Piskotë në Gjakovë që kanë pësuar gjatë luftës së vitit 998 dhe 1999 në Kosovë, njofton B92, përcjell Koha.net. Theksohet se këto mund të jenë viktima të pjesëtarëve të UÇK-së në kampin "Likoc". Me këtë rast EULEX ka urdhëruar zhvarrimin,, autopsinë dhe identifikimin e viktimave eventuale.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook