Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Serbët e veriut protestojnë kundër EULEX-it

Qytetarët serbë të veriut do të protestojnë të martën nga ora 9:30 para gjykatës në veri të Mitrovicës kundër EULEX-it, në shenjë pakënaqësie me përpjekjet e këtij misioni për t’i arrestuar ish kryetarin e Zubin Potokut, Sllavisha Ristiq, si dhe kryetarin aktual të kësaj komune, Stevan Vullovic.

Sipas burimeve të Kosovapress, në këtë protestë do të marrin pjesë edhe shumë nga ish pjesëtarët e MUP-it serb nga veriu. “Protesta do të mbahet për shkak të akuzave të pabazuara që ngrihen ndaj serbëve, si dhe në shenj pakënaqësie me aktivitetet e EULEX-it drejtuar kundër të drejtave themelore të njeriut”, kanë thënë burimet. Ndryshe, pothuajse në të njëjtën kohë, sot në objektin e Gjykatës Themelore të Mitrovicës që ndodhet në veri, është paraparë që rreth orës 10:00 të mbahet vazhdimi i seancës gjyqësore në rastin Drenica 1.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook