Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Lajmet e fundit

The latest news from the Joomla! Team

Danaj:Kush nuk pranon Shqiperine Natyrale, kërkon trazira ne rajon

Çfarë do i sjell Shqipërisë dhe shqiptareve, ajo që po ndodh tani dhe që po e quajmë ngritja e volumit të zërit për kërkesa si “Shqipëri Natyrale apo Shqipëri Etnike”, të cilat për politikën zyrtare janë zhvillime të pamundura? Cfarë është Shqipëria natyrale për ju?

 Sipas Platformës, Shqiperia Natyrale, nuk është gjë tjetre vecse Shqiperia e shpallur ne 28 Nëntor 1912, ne Kuvendin e Vlorës. Pra kërkesa për Shqipëri natyrale, është në thelb kërkesa për zbatimin e një Akti Juridik i cili u injorua nga mbledhja e ambasadoëve në Londër ne vitet 1912-1913. Ky injorim u bë në mënyrë më shumë se kolonialiste, u bë në mënyrë barbare. Jo vetëm që kjo mbledhje që u mblodh në 16 dhjetor 1912, pra 18  ditë më pas shpalljes së pavarsisë, nuk e mori parasysh këtë akt juridik, por i trajtoi trojet shqiptare si plackë tregu.

Lexo me shume...

Eshdaun: Bosnja po shkon drejt shperberjes

Bosnja po shkon drejt shperberjes, per shkak te Dodik qe kerkon ta beje shtet jo funksional ka deklaruar per Dnevni Avaz, Eshdaun, ish perfaqesues i larte i BE ne Bosnje. Ish-përfaqësuesi i lartë i Bashkësisë ndërkombëtare në Bosnje dhe Hercegovinë ka sqaruar se përse Këshilli për politikë të jashtme i Parlamentit të Irlandës, udhëheqjen e Republika Srpska e ka quajtur separatiste duke dhe përse u kanë bërë ftesë përfaqësuesve të BE-së që ta izolojnë atë.

Lexo me shume...

Josipovic ne Tirane: Takohet me Topin

 Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviç ka nisur vizitën dy ditore në Tiranë, ftuar nga homologu, Bamir Topi.

Lexo me shume...

PE: Te denohen mashtruesit e zgjedhjeve ne Kosove

Në Komitetin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian të hënën pasdite do të diskutohet për Raportin për Kosovën, ndërsa të martën në mëngjes do të votohet për këtë Raport, si dhe për qindra amendamente që janë paraqitur rreth këtij Raporti

Lexo me shume...

Ne oren 02.00 te mengjesit mbyllet protesta ne Merdare

Lëvizja "Vetëvendosje!" në orët e para të së hënës ka vendosur ta përmbylë protestën edhe pranë pikës doganore në Merdar, disa orë pasi që e njëjta kishte marrë fund afër pikëkalimit te Dheu i Bardhë. "Për shkak të kufizimeve që janë bërë nga policia në aspektin logjistik dhe teperaturës së ultë që po mbizotëron atje, është bërë i pamundur qëndrimi i sigurtë i protestuesve në Merdar", thuhet në një kumtesë shtypi të "Vetëvendosjes!" dërguar pak pas orës 2 të ditës së hënë.

Lexo me shume...

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook