Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Lajmet e fundit

The latest news from the Joomla! Team

Bashkim vetem mbi baze te Platformes se Shqiperise Natyrale

Në takimin e radhës në kuadër të Listës për Shqipërin Natyrale dega në Zvicër më datën e 22. Janarit 2012 u diskutua  ceshtja e bashkimit te shqiptareve dhe u muar vendimi   që është i domosdoshëm bashkimi në formën më demokratike kombëtare, konform  platformës së Listës për Shqipërin Natyrale e cila bazohet ne Aktin Juridik te Kuvendit te Vlores 1912.

Lexo me shume...

Rama: Nuk kemi nevoje per leksionet e Hashim Thacit

Edi Rama, duke iu përgjigjur kryeministrit të Kosovës lidhur me deklaratat e këtij të fundit të bëra një javë më parë, ka thënë se e cilëson Hashim Thaçin si mik, por e këshillon që të jetë i kujdesshëm në deklaratat e tij dhe të mos japë leksione, shkruan sot Koha Ditore.

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, dy ditë para protestës së 14 janarit, kryeministri i Kosovës ka reaguar ashpër ndaj aktivistëve të “Vetëvendosjes”.

Lexo me shume...

Berisha: Asgje nuk e zbeh Kongresin e Lushnjes

Kryeministri Sali Berisha i shoqëruar edhe nga kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli kanë përkujtuar sot 92- vjetorin e Kongresit të Lushnjes.

Ashtu siç kishte paralajmëruar më parë, kryeministri nuk ishte në Tiranë në ditën kur opozita përkujtoi viktimat e 21 janarit.

Lexo me shume...

Jahjaga takohet me Kurtin, takim informal

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka konfirmuar takimin që ka pasur me Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Në këtë takim, siç tha Kurti, është biseduar për rrethanat në Kosovë e posaçërisht për protestën e paralajmëruar të Vetëvendosjes.

Lexo me shume...

Vetvendosje: 10 Pyetje per Hashim Thacin

Drejtuesit e Lëvizjes Vetëvendosje, kanë deklaruar të dielën do të protestojnë në dy pikat kufitare, në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë, meqenëse sipas tyre, mocioni i iniciuar nga PDK-ja nuk është i qëndrueshëm, dhe si dokument që i referohet marrëveshjes së mëhershme në mes të Kosovës dhe Serbisë për lëvizje të lirë, e cila nuk është ratifikuar në Kuvend të Kosovës, nuk mund të cilësohet si dokument në përputhje me Kushtetutën.

Derisa e ka arsyetuar mbajtjen e protestës, me faktin që sipas tij, kryeministri Hashim Thaçi ia ka mbyllur derën Shqipërisë dhe ia ka hapur Serbisë, si me 14 janar, gjithashtu edhe me mocionin e së premtes, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se kjo lëvizje kërkon nga policët e vendit që mos t’i pengojnë aktivistët e Vetëvendosjes, siç ka thënë ai, në pengimin e Serbisë.

Lexo me shume...

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook