Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Lajmet e fundit

The latest news from the Joomla! Team

Çeku: Në veri, veç me leje të KFOR-it!

Ministri në detyrë i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, ka thënë se vonesa e formimit të institucioneve po e dëmton transformimin e FSK-së në Forca të Armatosura. “Besoj që shpejtë do të formohen institucionet e Kosovës dhe një ndër prioritetet e para të legjislaturës së re në Kuvend dhe të Qeverisë së re ka me qenë marrja e një vendimi të tillë që Kosova ta ketë Ushtrinë e vet”, tha Çeku. Sa i përket prezencës së FSK-së në veri, ai ka thanë se Kosova është pajtuar të mos shkojnë atje pa leje të komandantit të KFOR-it!

Danaj: Putin në Beograd, a do ta krahasojë përsëri Kosovën me Krimenë?

Në 16 tetor, Presidenti rus Putin do të vizitojë Beogradin. Ajo që na intereson ne, është fakti se a do të krahasojë përsëri Kosovën me Krimenë sic bëri para disa muajsh. Dhe e dyta, a do të korigjigjojë “harresat” e deklaratës së parë. Cila ishte kjo “harresë”? Ajo kishte të bënte me 6 fakte. Ja cilat janë ato:

Lexo me shume...

Maqedoni; skandal me librat, flamuri i Kosovës shënohet si i Greqisë

Vazhdojnë skandalet në arsim në Maqedoni sidomos me tekstet shkollore. Kësaj radhe një gaf tjetër vërehet në librat shkollor, por nga ana tjetër nënkuptohet edhe si një politikë provokuese. Portalet në gjuhën shqipe kanë publikuar një pjesë të librit të “Shoqërisë” për klasën e pestë, ku flamuri i Kosovës shënohet si flamur i Greqisë.

Lexo me shume...

Thaçi: Shqiptarët nuk heqin dorë nga NATO dhe BE-ja

Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi deklaroi sot se shqiptarët e Maqedonisë nuk heqin dorë prej rrugës drejt integrimit në Unionin Evropian dhe në NATO.

Lexo me shume...

Blloku mund të thërrasë seancën, por jo të propozojë kandidat për kryeparlamentar

Analistët vlerësojnë se në bazë të Rregullores së Kuvendit dhe Kushtetutës së Kosovës, partitë e bllokut kanë të drejtë të mbledhin dyzetë nënshkrime, për të thirrur vazhdimin e seancës konstituive. Por, sipas tyre, nuk kanë të drejtë që ta kandidojnë ndonjë deputet për kryetar të Kuvendit.

Lexo me shume...

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook