Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Analiza

Mirësevini në Shqipërinë Natyrale (Nga Koço Danaj)

Eshtë një ftesë, që në përvjetorin e 99-të, ju drejtohet fqinjëve të saj, grekë, serbë, malazezë dhe maqedonas. Eshtë një ftesë që I drejtohet Tadic dhe Nikolic, Dacic dhe Jovanovic, Gjukanovic dhe Medojevic, Cërvenkovskit dhe Gruevskit, Samaras dhe Papandreut. Po pse atyre në fillim? Sepse ata janë fqinjët tanë dhe shqiptarët ftesat e para ua drejtojnë fqinjëve. Ata janë fqinjët tanë dhe sot në teritoret e shteteve të tyre kanë padrejtësisht teritore të Shqipërisë natyrale, të cilat me paqe dhe në rrugë paqësore, ne do tua marrim.

Lexo më shumë...

Une njoh vetem nje kryeminister (Nga Koco Danaj)

Dhe ai është Ismail Qemali. Është i pari kryeministër i Shqipërisë Natyrale. Në 28 Nëntor 1912 ai së bashku me një grup politikanësh shqiptarë shpallën Pavarësinë e Shqipërisë Natyrale, e cila shtrihej nga Presheva në Prevezë, nga Durrësi në Shkup

Zgjodhën një qeveri të Shqipërisë natyrale, ku bënin pjesë ministra nga Prishtina apo Tetova, siç ishin Mehmet Pashë Derralla dhe Hasan Prishtina. Zgjodhën një Asamble të Shqipërisë Natyrale të cilën e drejtonte Vehbi Agolli nga Dibra e Madhe. Luftuan me të gjitha fuqitë e tyre që këtë Shqipëri Natyrale ta njihnin edhe fuqitë e mëdha.

Lexo më shumë...

Loje me Letra te Hapura

Afrimi I regjistrimit të popullsisë në Shqipëri, ka rritur ndjeshëm tensionin ndëretnik midis kombit shqiptar dhe shovinizmit grek. Deklarata, emisione televizive, vendime gjykatash per ndryshim kombesie, ringjallje fantazmash te vdekura me emrin Vorio Epir janë bërë të pranishme  për opinionin public shqiptar.

Lexo më shumë...

Shqiperia Natyrale eshte oferte per paqe dhe stabilitet

Kjo analize, I drejtohet me shume, politikes dhe opinionit public, serb, grek dhe maqedonas dhe malazez. Qellimi I saj, eshte evidentimi I fakteve, dokumenteve se Platforma e shqiperise natyrale, nuk drejtohet as kunder paqes rajonale dhe as kunder fqinjeve te shqiperise. Ne te kundert, Shqiperia natyrale, eshte nje oferte per paqe, per stabilitet dhe mireqenie te te gjithe popujve te Ballkanit. Njekohesisht, kjo analize eshte edhe nje ftese per debat me cilindo, studjues apo politikan, serb, grek, maqedonas apo malazez.

Lexo më shumë...

Policia, të jetë në shërbim të popullit, jo të politikës së forcës! (Prof.Dr. Mehdi Hyseni)

Pas keqtrajtimit të tij brutal nga Policia e Kosovës në protestën paqësore të Lëvizjes Vetëvendosje në pikën kufitare Dheu i Bardhë,  bërë më 14 janar 2012, Glauk Konjufca (nënkryetar i Kuvendit të Kosovës dhe njëri nga liderët e Lëvizjes Vetëvbendosje)  deklaroi: “ Më goditën me çizmet e Policisë, për t’ia liruar rrugën Serbisë”(www.botasot.info/15/01/2012)!

Lexo më shumë...

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook