Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Home Lajme NATO: Situata ne Kosove, e qete, por e brishte
Banner

NATO: Situata ne Kosove, e qete, por e brishte

Situata në veri të Kosovës është e qëtë por e brishtë, tha sot kryetari i Komitetit Ushtarak të NATO-s, gjenerali Knut Bartels.

Ai tha se Aleanca po ndihmon në gjetjen e zgjidhjes ndërmjet serbëve të veriut të Kosovës, qeverisë në Beograd dhe qeverisë në Prishtinë.

 

Bartels i ka bërë këto komente pas përfundimit të seancës së Komitetit Ushtarak të NATO-s, në të cilën kanë marrë pjesë zyrtarët më të lartë të Aleancës.

“Nga përvoja e dimë se situata atje mund të ndryshojë shumë shpejt”, ka thënë Bartels.

Prishtina po përballet me kundërshtimin e serbëve në veri për shtrirjen e autoritetit të saj edhe në këtë pjesë të vendit, ndërsa më 14 janar Lëvizja Vetëvendosje protestoi për vendosjen e reciprocitetit më Serbinë. Një tjetër protestë e saj është paralajmëruar për në datën 22 janar

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook