Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Jahjaga: Do synoj te ul ne nje tavoline Thacin dhe Kurtin

Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, ka në plan që të shtunën mbrëma t’i ulë përreth një tavoline të përbashkët Hashim Thaçin dhe Albin Kurtin. Dhe jo vetëm këta.


Një burim brenda Presidencës ka bërë të ditur se tryeza e përbashkët, ku do të jenë prezentë edhe përfaqësues të tjerë politikë, ka për qëllim të parandalojë protestën e “Vetëvendosjes”, të paralajmëruar për një dite më vonë. Takimit do t’i paraprijë një komunikim veç e veç që Jahjaga do të bëjë me kreun e Kuvendit dhe atë të Qeverisë, si dhe me liderët e subjekteve kryesore politike. Forma e komunikimit paraprak do të mund të jetë e realizuar edhe me telefon, ka thënë ky burim.

Por, ka shprehur drojën që tani, për të mos pasur efektin që mëtohet, ngaqë konsideron se kreu i shtetit apo çfarëdo konkluzioni që mund të dalë nga takimi, vështirë se mund të bindë protestuesit të mos nisën për në Merdar dhe te Dheu i Bardhë. 

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook