Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Selimi akuzon Thacin: Je diktator

Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka drejtuar akuza të rënda ndaj kryeministrit Hashim Thaçi dhe ministrit të brendshëm, Bajram Rexhepi, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës ku është diskutuar për ngjarjen e 14 janarit afër dy pikëkalimeve kufitare me Serbinë.

Selimi e ka quajtur kryeministrin diktator që po frikohet se po e humb pushtetin, ndërkohë që i ka dhënë një porosi se megjithatë do t’i vijë fundi.

“Ministri i Brendshëm po vazhdon me abuzimin e postit, është shndërruar në dhunues gjakftohtë të qytetarëve…Kryeministri Thaçi është shndërruar në diktator, që po frikohet se po e humb pushtetin”, ka thënë ndër të tjera Selimi, transmeton Indeksonine.

Ai i ka dhënë edhe një porosi kryeministrit: “Si çdo diktatori, edhe ty do të vjen fundi”

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook