Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Home Lajme Ivanov bllokon ambasadorët e nominuar nga BDI
Banner

Ivanov bllokon ambasadorët e nominuar nga BDI

Presidenti Gjorgje Ivanov ka bllokuar procedurat e emërimit të ambasadorëve shqiptar të propozuar nga BDI.

Ivanov ka ndërmarrë këtë vendim, duke pasur si arsyetim mosnjohjen e tij si president legjitim nga ana e partisë së Ali Ahmetit. Siç mësohet janë dy tre kandidatë për ambasadorë që kanë marrë dritë jeshile, por që nuk kalojnë dhe janë bllokuar në presidencë nga Ivanov.

 

Kjo situatë ka çuar në takime midis zyrtarëve të BDI-së edhe me kryeministrin Nikola Gruevski, por situata mbetet e bllokuar. BDI së paku ka nominuar dhe përzgjedhur tre kandidatë për ambasadorë, por që po bllokohen nga Ivanov. Partia e Ahmetit nuk njeh si legjitim Ivanovin, dhe se ajo me këtë veprim sipas analistëve po dëmton veprimet e saj politike dhe është futur në kurthin e VMRO-DPMNE.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook