Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Danaj: Te ndalet tentativa per shtet policor ne Kosove

Kryetari I Listes per Shqiperi Natyrale, Koco D anaj, ne nje interviste per Top Channel, eshte shprehur se ngjarjet e 14 janarit jane deshmia me e gjalle se ne Kosove, qeveria demokratike, eshte zevendesuar nga qeveri policore. Dhuna brutale e ushtruar mbi protestuesit me urdher te ministrit te brendshem, Bajram Rexhepi, arrestimi I d eputeteve dhe vecanerisht I nenkryetarit te Parlamentit Glauk Konjufca, tregojne se institucioni I parlamentit, I presidences etj jane nen kontroll te ministrit te brendshem. Sipas Danaj: Kryetari I Kuvendit te Kosoves Krasniqi ose duhet te jape doreheqje, ose duhet te kerkoje doreheqjen e B ajram Rexhepit. Ne secilin vend te Europes, arrestimi I deputeteve do te konsiderohej ten tative per grusht shteti. I pyetur lidhur me paralelizmin me 21 janarin e vitit te kaluar ne Tirane te bere nga kryeministri Thaci, Danaj u shpreh se eshte nje krahasim ogurzi dhe I neveritshem. E para sepse selia qeverise se zotit Thaci eshte ne Prishtine dhe jo ne Merdare apo Dheun e Bardhe dhe e dyta sepse ne 21 janar deputetet ishin ne bisht te protestes, ndersa ne 14 janar deputetet e Vetevendosjes ishin ne balle e saj. Lidhur me deklarimet e disa nderkombetareve, Danaj u sh preh se ata kane me shume hallin e Serbise dhe jot e demokracise ne Kosove, ata duan te bejne nje eksperiment te rrezikshem ne kurriz te kombit shqiptar.
Danaj ne fund I beri thirrje deputeteve demokrate te Kuvendit te Kosoves te distancohen nga tentative per grusht shteti, I beri thirrje qeverise se Shqiperise te denoje dhunen e ushtruar mbi shqiptaret per interesa te Serbise dhe tentativat per te vendosur ne Kosove, nje regjim policor.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook