Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Home Lajme
Banner

Rama: Nuk jemi vetem, me ne eshte SHBA

Pas familjarëve të viktimave të 21 janarit, ka marrë fjalën kreu i Partisë Socialite Edi Rama i cili akuzoi edhe njëherë kryeministrin Berisha si urdhërues të vrasjeve.

“Të gjithë ta marrin vesh njëherë e mirë, qeveria të merr ç’të dojë, shpresat, ëndrrat, shpirtin, të merr dhe jetën kur ia sjell në majë të hundës. Dhe as nuk e ndëshkon kush, pa çka se jemi në shekullin e 21. Kur në Evropë protestuesit djegin e shkatërrojnë, se u shkrepet të ngrejnë krye për liritë e tyre, policia i qëllon vetëm me shkopinj gome, me plumba kauçuku në rastin më tek keq, por jetën ua ruan si gjënë më të shtrenjtë.”- tha ndër të tjera Rama.

Rama: Kush kerkon drejtesi, te vije ne proteste

Vetëm pak orë nga zhvillimi i protestës homazh, në nder të viktimave të 21 janarit, kreu i Partisë Socialiste bënë thirrje në rrjetin social “Twitter”, që shqiptarët që e ndjejnë nevojën për drejtësi, ti bashkangjiten protestës së opozitës.

Berisha ne Lushnje per Kongresin: Protesta eshte e drejte e opozites

Kryeministri i vendit Sali Berisha nga qyteti i Lushnjes, ku po zhvillon edhe një vizitë në nder të Kongresit të Lushnjes ka komentuar protestën homazh të partisë socialiste, në nder të 21 janarit.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook